Turystyczno sportowe zacięcie! Yamaha XJ-600S Diversion ’95 i Heidenau K64!

Posiadałem kiedyś tak wspaniały motocykl, jak Yamaha XJ-600S Diversion ‘95, niestety doszło do niewielkiego wypadku i byłem zmuszony go sprzedać, by mieć stabilność finansową – urodził mi się drugi syn. Żartuje, był to jeden z najwspanialszych dni mojego życia, dzięki któremu wspominam ten motocykl jeszcze lepiej.

 

Po kilku (a raczej kilkunastu) latach, udało mi się kupić identyczny i zgadnijcie – nie rozstaje się z nim na dłużej niż 3 dni w sezonie! Nie zostało mi jednak dużo pieniędzy, by przygotować tą maszynę do dalszego sezonu, więc musiałem ograniczyć się do najtańszych rozwiązań, jeśli chodzi o części wymienne, opony i akcesoria. Nie ma jednak tego złego, co na dobre by nie wyszło, ponieważ idąc zgodnie z zasadą, że lepiej kupić oryginalne lecz tanie opony, niż no-name droższe, wybrałem Firmę Heidenau i model K64, który był bardzo budżetowy i jak się okazało, jest on bardzo trafny!

Opony motocyklowe tego producenta, spisały się na medal, ponieważ po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów, tylnej oponie został jeszcze dość sensowny zapas, a przednia powinna spokojnie wytrzymać jeszcze 5-8 tysięcy i chociaż sezon dobiegł już dla mnie końca, z pewnością dojeżdże na nich swoją rozgrzewkę przed nowym okresem letnim. Stabilnie trzymają się nawet w czasie deszczu, gdy nawierzchnia jest mokra i nawet jeśli hamujemy mocno przy użyciu przedniego hamulca (oczywiście jeśli potrafimy to robić), nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

 

Dane techniczne opony.

 

Indeks nośności wynosi od 56 do 224 kg, natomiast prędkość maksymalna, to poziom 160 km/h, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że producent zawsze zaznacza taki przedział, zostawiając sobie pewien zapas możliwości.

 

Co tu dużo mówić, lepszej opony w takiej cenie, na pewno nie uda nam się znaleźć w żadnym sklepie motocyklowym, który oferuje nam części, opony motocyklowe, a nawet elementy ubioru. Często okazuje się, że nawet dużo droższe używane produkty, nie będą lepszym wyborem niż tańszy markowy wyrób, tak jak to jest w przypadku Heidenau K64!