Skuterem na sportowo? To też możliwe!

Czasy się nieco zmieniają i nie trzeba ukrywać, że panujące trendy, nie zawszą są podobne do tych z lat wcześniejszych – często nad tym ubolewam, jednak taka jest kolej rzeczy. Przykładem mogą być pierwsze motocykle, z którymi my mieliśmy do czynienia, a maszyny  którymi obcują obecni nastolatkowie.

 

My musieliśmy od razu uczyć się zmieniać biegi na komarach, motorynkach, Jawach, Simsonach i wielu innych maszynach, a dzisiejsze skutery, to zwykłe automaty, często nazywane maszynkami do golenia. Dodatkowo tamtejsze maszyny, były również nieco bardziej niebezpieczne – chociażby ze względu na swoje opony i ich konstrukcję. Opony do skutera, będą przypominać konstrukcją, modele skierowane dla motocykli sportowych i jedynie charakteryzować będą je mniejsze rozmiary oraz niższe ceny.

 

Miłośnicy skuterów, mogą szukać jednak różnego rodzaju części tuningowych, które będą pozwalać na maksymalizowanie efektów, w końcu jazda na prawo jazdy kat. B, na skuterze o pojemności 125cm, również może być przyjemna i przede wszystkim ekonomiczna. Zastosowanie opon sportowych, może być bardzo ciekawym rozwiązaniem, które będzie przydatne dla wszystkich miłośników szaleństw na szosie, lub nawet na torze motocyklowym – dokładnie, może to niektórych zdziwi, jednak na skuterach również odbywają się zawody na torach.

 

Co znajdziemy w sklepach?

 

Oj, kto chociaż chwilę nie pracował w sklepie motocyklowym, z pewnością nie będzie w stanie wyobrazić sobie absurdalnej sceny.

Wchodzi do placówki młody chłopak – na oko około 16, 17 lat – profesjonalista i znawca tematu skuterów, ponieważ od małego ma z nimi do czynienia. Czego szuka przed sezonem? Oczywiście opon, ponieważ stare już nie nadają się nawet do domowej produkcji granatów dymnych (ostrzegam! Nie próbować tego typu działań, to tylko porównanie). Szuka czegoś z zacięciem sportowym, z zastosowaniem profesjonalnych technologii i najlepiej, by dysponowały one możliwością odtwarzania MP3.

 

Co polecam takiej osobie? Oryginalne opony typu Pirelli Evo 21 / 22 – co prawda jest to taki przykład i głównie chodzi mi o porównanie jakości, jednak miałem z nimi do czynienia i wielu moich klientów również, są to opony godne polecenia.

 

Nie mamy nawet co liczyć na zakup, ponieważ są one zbyt drogie, a zestaw nowych opon tego typu, może kosztować nawet 400 złotych! A co można zrobić za 400 złotych? “stjuningować” swoją maszynę i zmienić gaźnik z 50cm na 80cm! Po co komu bezpieczeństwo?

 

Na co zwrócić uwagę?

 

Kochani młodzi kierowcy jednośladów! Błagam, posłuchajcie mnie w tym momencie. Zmieniając części w swojej maszynie, maksymalizując jej efekty, uda wam się poprawić osiągi o 10 – 20 km/h maksymalnej prędkości, przyspieszenie również będzie większe, jednak w dalszym ciągu nie jest to warte waszego bezpieczeństwa na drodze! Dobrej jakości opony, mogą wam uratować życie na zakrętach, więc jak będziecie jechać wolniej, na dobrych oponach, dojedziecie z pewnością o wiele dalej i nauczycie się prawidłowego kontaktu ze swoją maszyną!